Wystawy

Franciszek Sędzicki (1882-1957) - piewca ziemi kaszubskiejBiblioteka Gdańska wystawą o Franciszku Sędzickim, w 60. rocznicę jego śmierci, pragnie przypomnieć sylwetkę zasłużonego poety, działacza regionalnego i bibliotekarza, przywołać  jego działalność literacką, społeczną i zawodową, a tym samym upamiętnić zasługi dla polskiej kultury. Materiał zgromadzony na wystawie pochodzi ze zbiorów PAN Biblioteki Gdańskiej. Pokażemy autografy wierszy, rękopisy, maszynopisy i drukowane wiersze, opowiadania oraz artykuły zamieszczane w prasie pomorskiej. 

Ekspozycji towarzyszy wystawa fotografii Kaszuby bliskie sercu autorstwa Edmunda Kamińskiego, znanego i cenionego fotografika, działacza kaszubskiego, emerytowanego pracownika Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Na jego zdjęciach ukazane są  krajobrazy, zabytki, uroczystości publiczne i życie powszednie na Pomorzu. 

Wystawa będzie czynna od 24 października do 30 listopada 2017 r. (nowy budynek PAN BG, ul. Wałowa 24). Na otwarcie zapraszamy we wtorek 24 października o godz. 13:00.

Kurator wystawy: Helena Dzienis
Kontakt: h.dzienis@bgpan.gda.pl
tel. 58 301-22-51 do 54 wewn. 115

 


© 2012 PAN Biblioteka Gdańska